naprawa przekładni kierowniczych
Nasze usługi

REGENT naprawa przekładni kierowniczych

Naprawa przekładni kierowniczych to usługa, w której specjalizuje się nasz doświadczony zespół. Oferta obejmuje demontaż przekładni kierowniczych, profesjonalną regenerację oraz montaż naprawionej maglownicy. Gwarantujemy najwyższej jakości usługi, terminowość i bezpieczeństwo.

Naprawa przekładni kierowniczych dzieli się na kilka podstawowych etapów: demontaż przekładni kierowniczej, weryfikacja jej stanu technicznego oraz lokalizacja usterek. Następnie następuje naprawa oraz malowanie wysłużonych części, a także kontrola jakości. Na końcu oczywiście profesjonalnie montujemy zregenerowaną przekładnię kierowniczą, zapewniając komfort i bezpieczeństwo.

Proces regeneracji przekładni kierowniczej

Kompleksowa naprawa przekładni kierowniczych w naszej firmie to z punktu widzenia klienta tylko cztery kroki:

 1. Przyjęcie zlecenia wykonania usługi
  Każdą przekładnię można dostarczyć nam osobiście lub wysłać kurierem na adres firmy. Po jej otrzymaniu weryfikujemy jej stan techniczny oraz poziom sprawności. Aby przyspieszyć ten etap naszej pracy, prosimy o dołączenie do uszkodzonej maglownicy kilku informacji na jej temat. Mile widziane będzie określenie marki pojazdu, modelu i rocznika, z którego pochodzi część. Ponadto niezbędne jest dla nas podanie danych zlecającego, a przede wszystkim telefonicznego numeru kontaktowego oraz preferowanej formy zapłaty.
 2. Weryfikacja uszkodzeń i wycena naprawy
  Po dokonaniu pełnej weryfikacji i diagnostyce stanu technicznego przekładni kierowniczej szacujemy koszt jej naprawy. Następnie kontaktujemy się z klientem w celu omówienia szczegółów regeneracji. Po uzyskaniu akceptacji przystępujemy do prac właściwych związanych z naprawą przekładni kierowniczej.
 3. Naprawa
  Naprawa każdej maglownicy składa się z kilku etapów. Najpierw wszystkie jej części są demontowane i czyszczone. Następnie mechanicy przystępują do właściwych prac naprawczych. Ich przeprowadzenie ma na celu usunięcie usterki, która uniemożliwia prawidłowe działanie przekładni kierowniczej. W zależności od stopnia zużycia maglownicy, jej naprawa może trwać od 24 do 48 godzin. W przypadku wystąpienia usterki skomplikowanej i trudnej do usunięcia naprawa może trwać nieco dłużej. Na każdym etapie trwania prac regeneracyjnych klient może zrezygnować z kontynuowania usługi. Wówczas ponosi jedynie koszty dotychczas wykonanych prac. Usterkami, które uniemożliwiają wykonanie procesu regeneracji, są: pęknięcia, naderwane mocowania, głęboka korozja, złamane lub uszkodzone przewody, uszkodzone mechanicznie zęby listwy. Po dokonaniu naprawy ponownie montujemy wszystkie części maglownicy. Są one oczywiście oczyszczone i wyregulowane oraz przechodzą test jakości. Co ważne do regenerowanych części zakładamy nowe uszczelnienia.
 4. Odbiór i wysyłka
  Klient może odebrać naprawioną przekładnię kierowniczą osobiście lub skorzystać z opcji jej wysyłki i dostawy pod określony adres. Jeśli część jest wysyłana do klienta, koszty jej transportu pokrywa zlecający.

Demontaż przekładni kierowniczych

Każda przekładnia, która trafia w ręce naszych specjalistów, jest demontowana i dokładnie czyszczona ze wszelkiego typu zabrudzeń. Demontaż przekładni kierowniczych obejmuje wszystkie jej elementy, łącznie z uszczelnieniami.

Demontażu przekładni kierowniczych dokonujemy w specjalnym pomieszczeniu, które dzięki warunkom, jakie w nim panują, zapobiega występowaniu nieprzewidzianych uszkodzeń. Rozebranie przekładni na części musi odbywać się w warunkach dużej czystości, ze względu na wielość elementów, z jakich składa się uszkodzona maglownica. Nawet starannie wykonany demontaż może spowodować uszkodzenie uszczelnień i niektórych zabezpieczeń. O wszystkim informujemy każdego z naszych klientów.

Nie ponosimy odpowiedzialności za stan techniczny czujnika Servotronic, końcówek, drążków oraz osłon wysyłanych do nas wraz z przekładnią kierowniczą. W trakcie prac naprawczych oraz demontażu i ponownego montażu wszystkich elementów maglownicy części mogą bowiem ulec uszkodzeniu.

Po dokonaniu koniecznych napraw i wymianie podzespołów następuje test sprawności maglownicy oraz jej konserwacja.

Montaż przekładni kierowniczych

W większości przypadków pełnej naprawy dokonujemy w ciągu jednego dnia roboczego. Składa się ona z diagnozy stanu maglownicy, określenia kosztów naprawy, demontażu elementów, prac naprawczych oraz ponownego montażu i kontroli jakości.

Należy pamiętać, że klient ma prawo zrezygnować z wykonywanej usługi na każdym etapie wykonywanych prac. W takim wypadku ponosi jedynie bieżące koszty związane z wykonanymi do tej pory pracami i zużytymi materiałami. Jeżeli po konsultacji ze specjalistą klient nie decyduje się na naprawę, pokrywa tylko koszty transportu uszkodzonej maglownicy.

Gwarancja

Każda wychodząca z naszego warsztatu przekładnia objęta jest 12-miesięczną pisemną gwarancją. Dzięki temu jesteś pewien, że w przypadku ewentualnej kolejnej usterki, również w pierwszej kolejności będziemy służyć pomocą w jej usunięciu.

Każdy nasz klient otrzymuje kartę gwarancyjną. Jest ona wydawana do każdej regenerowanej przez nas maglownicy. Wydajemy ją po przeprowadzeniu ostatecznych testów części i kontroli jakości. Szczegółowych informacji udzielamy telefonicznie lub znajdziesz ja w dziale Gwarancja i reklamacja.

Main Menu

661 355 977